Ha megtanulod, hogyan kell csinálni a trükköt, az csak egy része annak, hogy valóban bűvésszé válj. Legyen az előadásod szórakoztató, továbbá legyen összhangban - akár interakcióban - a nézőkkel. Néhány ötlet a kézügyességi mozdulatok gyakorlásán kívül:
1. Színészet
Légy tagja a környékeden egy művészeti csoportnak, tanulj színészetet, vagy bármi hasonlót, ami fejleszti az előadói készségeidet. Több fiatal bűvészkollégához hasonlóan Susán Peti például Földessi Margit színitanodájába járt, ahol sokat tanult a színpadi beszédről és előadásmódról.
2. Nézz bűvészeket
Hívd fel telefonon kedvenc magyar bűvészedet és kérdezd meg tőle, hogy mikor lesz legközelebb nyilvános fellépése. Ha készségesen elárulja, nézd meg, mit alakít mikromágiában, vagy a színpadon.
3. Ismétlés
Nézd meg újra a korábbi bűvész dévédéidet és most ne a trükkökre végrehajtására koncentrálj, hanem arra, miként adják elő a kollégák a mutatványokat.
4. Olvass!
Nyáron talán sokkal több időd van, érdemes az előadással, előadásmóddal kapcsolatosan olvasni.Ha tudsz angolul, akkor Darwin Ortiz "Strong Magic" c. kötete (Ortiz Publications, 1994) sokban segíthet - az egész tulajdonképpen kötelező olvasmány!
Miképpen logikus szóban felépítened az előadásodat, mondataidat? Számos unalmas elméleti fejtegetés mellett megkaphatod a választ Margitay Tihamér "Az érvelés mestersége" című könyvéből (Tyotex,2007).
Utolsó kommentek