Akár az utcán, akár egy céges rendezvényen bűvészkedünk, az egyik legizgalmasabb dolog, amikor a néző a korábban kihúzott lapot egy filctoll segítségével aláírja - megesik, hogy még rajzolnak is rá. De ha jobban belegondolunk, elég furcsa dolog ez. Miért van erre szükség? Mi az értelme?
NAGYOBB MEGLEPETÉS
Az aláírt kártya egy bizonyíték, növeli a trükk lehetetlenségét. (A treff kettesből a néző szerint akár lehetne több is a csomagban, lehet valami trükkös, de egy aláírt lappal már nem igazán lehetséges csalni, abból valóban csak egy van.) Másrészről a nézőt sokkal jobban érdekli a kártyamutatvány, ha aláírásával látta el a választott lapot, tulajdonképpen magáénak érzi a trükköt.
UTÁNA MI TÖRTÉNIK?
Ha aláírta a lapot a mutatvány alanya és véget ért a trükk, több lehetőség adódhat, mit kezdünk a kártyával.
1. A legpraktikusabb: semmit. Ugyanis a lapot akár egy másik néző is aláírhatja később, illetve utána is tudjuk használni. Tehát nem szükséges kidobnunk.
2. A költségesebb: ajándékba adjuk a nézőnek. Már nem egy régi ismerősömmel találkoztam, aki pénztárcájában rejtegette az évekkel ezelőtti lapját. Ez egy kézzel fogható emlék, a néző még hetek múlva is mutogatja barátainak, kollégáinak a lapot.
Van még néhány tippem, hogyan érdemes aláíratni a választott lapot. Ezeket néhány nap múlva, a cikk folytatásában osztom majd meg.
Utolsó kommentek